
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 700 kHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 62 mA |
| DC Resistance (DCR) | 50 Ω |
| Inductance | 3.3 mH |
Stock: 80
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10444
Ext.Price$0.10444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10444 | $0.10444 |
| 10 | $0.05222 | $0.52220 |
| 50 | $0.04640 | $2.32000 |
| 100 | $0.04123 | $4.12300 |
| 500 | $0.03583 | $17.91500 |
| 1000 | $0.03114 | $31.14000 |
| 3000 | $0.02949 | $88.47000 |
| 5000 | $0.02793 | $139.65000 |
| 10000 | $0.02626 | $262.60000 |
